Leczenie fobii społecznej i nieśmiałości w praktyce – eventy

Nazwałem je eventami ponieważ są to spotkania w grupie różnych osób, które mają wspólny cel – pokonanie fobii społecznej i nieśmiałości.

Czym są eventy?

Są to spotkania grup osób podczas których ćwiczymy umiejętności społeczne.
W praktyce przekonujemy się, że lęk społeczny da się pokonać.
Nawzajem się wspieramy, nagradzamy i motywujemy. Nabywamy umiejętności społeczne, które są niezbędne aby prowadzić szczęśliwe, spełnione życie wśród innych ludzi zamiast cierpieć w samotności.
Ćwiczenie umiejętności społecznych może wydawać się trudne i wymagające, ponieważ musimy pokonać strach i działać mimo nieprzyjemnego stresu, ale zwraca się w przyszłości i daje poczucia panowania nad swoim życiem – wiesz, że walczysz o siebie, nie jesteś bierny – polepsza to nastrój i tworzy nadzieję, że jeszcze będzie dobrze – musimy nad tym jednak popracować. Na pewno masz już dosyć depresyjnych myśli, bierności i poczucia, że życie przecieka Ci przez palce – eventy i coaching pomogą Ci wyjść z tego impasu.

Koordynacja

Spotkania organizuję i koordynuję ja (tutaj więcej info na mój temat). W zależności od induwidualnych potrzeb, proponuję Wam różne społeczne wyzwania, które robimy po kolei a później analizujemy – jak się czuliśmy, co o tym myślimy, co nam to dało, co będziemy robić dalej. Dla przykładu, jako pierwszy każde wyzwania mogę zrobić ja, aby pokazać Wam, że nie ma się czego obawiać i można się przy tym świetnie bawić, jednocześnie rozwijając społecznie. Służę Wam także radą, podobnie jak i inni uczestnicy, którzy mają dane wyzwania już za sobą i radzą sobie z nimi. Na koniec możemy wspólnie iść na kawkę i pogadać na dowolne tematy a także umówić się na coaching i/lub następne spotkania.

Co się dzieje podczas Eventów?

Wychodzimy na miasto i ćwiczymy:
1. Przebywanie w miejscach wypełnionych ludźmi.
2. Rozpoczynanie rozmów z przypadkowymi osobami i utrzymywanie konwersacji najdłużej jak się da.

Obszerniejsza lista przykładowych ćwiczeń/wyzwań znajduje się >tutaj<.
To właśnie będziemy robić.

Pomiędzy praktyką/ćwiczeniami, wspieramy się, motywujemy, podnosimy na duchu. Tworzymy kolektyw ludzi, którzy walczą o siebie, rozwijają się społecznie i mentalnie, dobrze się przy tym bawiąc.
Rozmowy z innymi ludźmi potrafią być przyjemnością i naprawdę można je polubić tak samo jak i ludzi – do tego postaram się Was przekonywać i motywować.

Metody doboru uczestników
Uczestników dzielę na trzy etapy zaawansowania, w zależności od tego jak sobie radzą z fobią społeczną/nieśmiałością. Podczas eventów uczestnicy są mieszani, ponieważ osoba z większym doświadczeniem może pomóc, wesprzeć tych początkujących. Jak powiedział Edmund Burke: „Przykład jest najlepszą szkołą dla ludzi, w żadnej innej nie będą chcieli się uczyć”.
1. Początkujący
Dopiero masz zamiar wyjść z domu i spotykać się oraz rozmawiać z ludźmi. Bardzo się tego obawiasz, ale wiesz, że jest Ci to potrzebne.
2. Średniozaawansowany
Masz już za sobą pierwsze wyjścia i rozmowy. Rozmawiałeś z ludźmi nie raz, ale nadal się tego obawiasz. Wystawiałeś się też na inne sytuacje społeczne, które nadal wywołują w Tobie spory lęk.
3. Zaawansowany
Wielokrotnie rozmawiałeś z innymi osobami poza domem. Czujesz się znacznie pewniej w rozmowach z innymi. W sytuacjach społecznych czujesz się również znacznie pewniej i nie zmuszasz się do nich, tylko robisz to z przyjemnością i odruchowo. Stresu nie ma lub jest niewielki.

Gdzie się odbywają?

Póki co tylko w Warszawie. Zachęcam do przyjazdu do Stolicy, jeśli pozwala na to Twoja sytuacja materialna. Miejsc w których można się zatrzymać nie brakuje.

Uzupełniający coaching

W ramach uzupełnienia eventów, dla zainteresowanych oferuję coaching. Więcej o nim na stronie: https://januszkoch.com/coaching/

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana, napisz do mnie: kontakt@januszkoch,com lub zadzwoń: 603 921 566.